News

Filter

VYSYCHÁNÍ INKOUSTŮ MINULOSTÍ

Thursday, July 20, 2023

 

 Vysychání inkoustů v tiskárnách může být minulostí  
 V případě většiny HP tiskáren existuje funkce, která tiskárnu po přibližně 30 minutách neaktivity uspí. Pokud pak zadáte tiskovou úlohu, znovu se zapne a tiskne dál. Výhoda je, že tiskárna si v takovém stavu nastavení dokáže čas od času sama pročistit tiskové hlavy, aby nezaschly. To také tiskárna udělá automaticky při zahájení a ukončení tisku.

 

Spotřeba energie ve spícím režimu tiskárny je několikanásobně nižší, než pokud by byla klasicky zapnutá. V případě, že tisknete opravdu nárazově a tiskárnu tak stále zapnutou mít nechcete, čtěte dále.

 
 Jak často byste měli na vaší tiskárně tisknout? 
   
 

To se bude odvíjet hlavně od toho, jakou tiskárnu vlastníte.

Nejjednodušší je to u laserových tiskáren. Toner nepodléhá žádné výrazné, a určitě ne rychlé degradaci. Tím pádem jsou tyto tiskárny vhodné i pokud tisknete jen ojediněle. Tonerová kazeta by měla vydržet bez problémů i rok, dva.

Pokud máte inkoustovou tiskárnu HP s 2 nebo 4 kazetami, určitě byste měli alespoň jednou za měsíc cokoliv vytisknout, a to i barevně. Propláchnou se tak tiskové hlavy a nemusíte se bát, že by inkoust ve standartním prostředí v náplních vyschnnul.

    • Dvoukazetové tiskárny HP DeskJet jsou nejčastější volbou do domácností, a umožňují také tisk pouze s jednou inkoustovou kazetou. To nese převážně výhodu, že pokud tisknete hlavně černobíle, nebudete spotřebovávat barvu. Je ale nutné myslet na to, že alespoň jednou za měsíc je dobré využít i barevný tisk, aby nezaschla nepoužívaná kazeta.

  • Čtyřkazetové tiskárny HP OfficeJet fungují trochu jinak. Jsou dělané na pravidelnější a objemnější tisk. Aby se eliminoval problém zaschnutí jedné kazety, tiskárna používá vždy nepatrné množství z každého inkoustu, aby inkoust v žádné z jednotlivých kazet a tiskových hlav nezaschnul. Proto u těchto tiskáren nelze tisknout pouze s černou kazetou.

Speciální kategorií jsou pak tankové tiskárny HP , které do kterých se inkoust lije přímo z lahviček a jsou dělány na objemný barevný tisk fotek i dokumentů. U této technologie se tedy počítá s tím, že budete tisknout opravdu na pravidelné bázi, proto je také dána doporučená spodní hranice okolo 400 výtisků za měsíc.