Vraceni zbozi

 

 

Vrácení zboží 

Nárok na odstoupení od kupní smlouvy má každý kupující, který zjistil, že zboží, jež zakoupil, vykazuje určité vady. Tyto vady mohou být buď podstatné, to znamená znemožňující užívání daného předmětu za účelem, pro který byl zakoupen, nebo nepodstatné, které se dají opravit nebo odstranit. Jedná-li se o podstatnou vadu, má zákazník právo od kupní smlouvy odstoupit okamžitě a nárokovat si vrácení prostředků, které byly na nákup takového produktu vynaloženy.

U vad nepodstatných se neřeší odstoupení od kupní smlouvy, ale spíše reklamační řízení, kdy je zakoupený předmět vrácen prodejci, který jej buď opraví, nebo vymění za stejný produkt bez závad. Kupující také může požadovat namísto výměny nebo opravy daného předmětu finanční kompenzaci v podobě určité slevy.

Nevyhovující zboží je možné po schválení, zakoupené prostřednictvím internetu, bez udání důvodu vrátit do 14 dnů od jeho převzetí.

Co je potřeba udělat?

 1. Ve 14denní lhůtě nám prosím zašlete e-mailem nebo poštou informaci o odstoupení od kupní smlouvy a vyčkejte na oznámení o řízení (schválení) žádosti.
 2. Zboží co nejdříve (nejpozději však do 14 dnů od odstoupení od smlouvy) zašlete zpět nebo předejte osobně na naší adrese (webmario trade* s.r.o, Technická 1902/2, 166 00 Praha).
 3. Vrácené zboží pečlivě zabalte, aby nedošlo k jeho poškození během přepravy. K výrobku přiložte kopii faktury, požadavek na odstoupení od kupní smlouvy a číslo vašeho bankovního účtu. Přiložené dokumenty usnadní identifikaci výrobku a pomohou k rychlému vyřízení vašeho požadavku.
 4. Zásilku zašlete zpět přes Zásilkovnu „doručení na adresu“ webmario trade* s.r.o, Technická 1902/2, 166 00 Praha Českou poštou, využijte službu „balík do ruky“, tato služba zahrnuje pojištění do 50 000 Kč. Zboží do 2 kg můžete zaslat doporučeným balíkem, maximální výše pojištění zásilky je 880 Kč.
 5. Zboží musí být v původním stavu, předejdete tím možnému snížení vrácené částky o náklady vynaložené na uvedení zboží do původního stavu.
 6. Zboží nezasílejte zpět na dobírku, zásilka bude odmítnuta.

Peníze za zboží Vám zašleme na Váš bankovní účet co nejdříve, nejpozději do 14 dnů od odstoupení od smlouvy, ne však dříve než dojde k doručení vraceného zboží zpět na naše reklamační oddělení. Náklady na vrácení zboží jsou v tomto případě na straně kupujícího.

Na odstoupení od kupní smlouvy do 14 dnů nevzniká právo v případě zakoupení zboží v rámci obchodní či podnikatelské činnosti (IČ).

 

Kompletní podmínky pro odstoupení od kupní smlouvy naleznete v 5. bodu Obchodních podmínek (VOP).

 


 

Poškozená zásilka

Vážený zákazníku, zboží, které jste si objednal, bylo zkontrolováno a k přepravě předáno v nepoškozeném sta­vu.

Obdržíte-li přesto zásilku s poškozeným obalem, postupujte podle níže uvedeného doporučení.

Zásilku důkladně zkontrolujte bezprostředně při jejím převzetí od přepravce nebo na výdejním místě.

Pokud je poškozený obal nebo se objevují jiné skutečnosti, které nasvědčují, že by mohlo být poškozené i samotné zboží, ZÁSILKU NEPŘEBÍREJTE.

V případě převzetí poškozené zásilky je vždy nutné sepsat zápis o poškození s řidičem přepravní služby nebo obsluhou výdejního místa. Bez tohoto zápisu není možné později reklamaci u přepravce uplatňovat!

 1. Pokud zásilku z důvodu poškození nepřevezmete, doporučujeme důvod nepřevzetí poznamenat do přepravního listu a pořídit fotodokumentaci stavu zásilky, následně nás informujte emailem na reklamacecz@webmario.cz, zajistíme opětovné zaslání nepoškozeného zboží. Uveďte číslo prodejního dokladu nebo objednávky!
 2. Pokud obal není poškozený a přesto zboží po rozbalení vykazuje známky poškození, je nutné nás neprodleně informovat na email reklamacecz@webmario.cz. Uveďte číslo prodejního dokladu nebo objednávky a Vámi preferovaný způsob vyřízení. Pořiďte fotodokumentaci poškození, urychlíte tím vyřízení reklamace.

Pokyny pro pořízení fotodokumentace, nafoťte:

 • Celkový pohled na přepravní obal tak, aby bylo patrné zabalení, případně štítky Křehké, Neklopit, atd.
 • Detail obalu v místě poškození
 • Detail adresní etikety
 • Výplně a umístění zboží v balení
 • Samotné poškozené zboží ze všech stran
 • Štítek s výrobním číslem poškozeného zboží, pokud poškozený obsah tímto číslem disponuje.

 

poslední úprava 1.5.2023